Orhan’dan Gevaş İlçesine Çıkarma


AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan, beraberindekiler ile Gevaş ilçesinde ki bir dizi programlara katıldı.
2013-09-21 - 15:14

 AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan, beraberindeki il genel meclis üyeleri ve partililer ile birlikte, Gevaş ilçesine ziyarette bulunarak, çeşitli programlara katıldı. Orhan ve beraberindekiler ilk olarak Gevaş ilçe teşkilatında partililer ile bir araya geldi. Orhan burada partililere hitaben yaptığı konuşmasında çözüm sürecini anlatarak, bu süreçte partililerle olan gönül bağlarının çok daha kuvvetli olması gerektiğini vurguladı.

Daha sonra bir süre önce ilçeye atanan Kaymakam Nedim Akmeşe’yi makamında ziyaret etti. Sıcak bir ortamda gerçekleşen görüşmede ilçe hakkında yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.  Orhan ve beraberindekiler, ardından buradan ayrılarak Yemişlik köyündeki toplantıya katıldı.

 

Buradaki toplantıya, AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan’ın yanı sıra, Gevaş belediye Başkanı Nazmi Sezer, AK Parti Gevaş ilçe Başkanı Bedirhan Erdem ve teşkilatı, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri ve il teşkilatı katıldı. Buradaki  konuşan Orhan, köydeki sorun ve sıkıntıları dinlemeye geldiklerini ifade etti. Çözüm süreci hakkında konuşan Orhan, geldikleri süreçte birçok aksaklıkların yaşandığını fakat bu aksaklıkların da meydana gelmesinin normal olduğunu belirtti. Orhan, ‘‘Hükümetimizin İmralı ile görüşmeleri oldu. Çözüm sürecinin birinci unsuru, örgüt silahları unsurlarını bırakarak sınır dışına çekilecekti. Bunun süresi 3 aydı. Örgüt verilen sürenin yetmeyeceğini söyleyerek tarihi uzattı. Son tarihte 1 Eylül’dü. 1 Eylülde birinci kısım bitirilecekti. Fakat örgütün daha yarısından fazlası çekilmemişken, hükümetten adım atılması istendi. 30 yıl bekleyen bir halk 60 ay daha bekleyemeyecek miydi?  Hükümet 10 yıldır adım atıyor. Bu halk 10 yıldır barışı hak ediyor ve istiyor ’’dedi.

 

Orhan konuşmasının ardından köylülerin talep ve sıkıntılarını not alarak üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını ifade etti. Yemişlik köyünün ardından heyet, Kurultu köyünde köy ahalisi ile bir araya geldi. Ardından Balaban da köy ve mahalle muhtarları ile bir toplantı gerçekleştiren Milletvekili Orhan daha sonra Gevaş’tan ayrıldı.

 


Haberler ile İlgili Haberler

Online Üye

Fotoğraf Galerisi

Etkinliklerimiz

Etkinliklerimiz

Abdullah ARAS

Abdullah ARAS

Konuk Ettiklerimiz

Konuk Ettiklerimiz

Milletvekillerimiz

Milletvekillerimiz

Foto Galeri

Videolar